Masz pytanie?

Czosnki ozdobne i makówki

Późną jesienią i zimą szukamy koloru w ogrodach i przydomowych ogródkach. Odpowiedzią na jego brak mogą być ceramiczne kwiaty, które będą pięknym, kolorowym akcentem wśród bezlistnych krzewów i obumarłych bylin. Taka kolorowa plama skupi wzrok i pobudzi zmysły, zrekompensuje uciążliwy brak światła w zimowe dni.

Mam swoje ulubione kwiaty, które inspirują mnie do tworzenia prostych i efektownych ozdób. Są to kuliste czosnki ozdobne i pękate makówki powstające po przekwitnięciu maków polnych.

Czosnki zachwycają majestatyczną, a zarazem minimalistyczną kulistą formą górując nad rabatą kwitnących bylin. Kule czosnków mają różne kolory, ale mnie szczególnie ekscytuję te w odcieniach fioletu i to ten właśnie kolor jest dominujący w moich ceramicznych wersjach.

Makówki to również kulista forma rozdęta mnogością skrywanych w środku nasion. Pojawiają się w większych skupiskach, zmieniają kolor wraz z upływem czasu i wysychania. Po opadnięciu krwisto czerwonych płatków, początkowo jasno zielone, by na jesieni osiągnąć piękny szaro brązowy kolor z ostro zaznaczonymi detalami korony i wcięć. W mojej ceramicznej wersji makówek koncentruję się na tych fazach sezonowych, kolorystycznych przemian.

Te kwiaty to może być również interesująca dekoracja domu. Postawione w wazonie, położone na parapecie lub wśród książek będą stanowić małą formę rzeźbiarską. 

Jeżeli interesują Cię moje kolorowe kwiaty ceramiczne zajrzyj tutaj ceramiczna makówka i tutaj czosnek ozdobny

  • Makówka ceramiczna
    Makówka ceramiczna
  • Ceramiczny czosnek ozdobny
    Ceramiczny czosnek ozdobny
Facebook